Spotkanie pomiędzy Arsenal i West Ham zakończone wynikiem 0-2 dnia 2023-12-28 20:15

W ostatnim meczu Premier League Arsenal podejmował na swoim stadionie drużynę West Ham. Mecz zakończył się wynikiem 0-2 na korzyść gości, którzy objęli prowadzenie już w pierwszej połowie i utrzymali je do końcowego gwizdka. Spotkanie odbyło się 28 grudnia o godzinie 20:15 na Emirates Stadium, a zwycięstwo West Ham przesunęło ich na wyższą pozycję w tabeli.

Arsenal vs West Ham: Premier League, 19. kolejka

Emirates Stadium był świadkiem zaciętego starcia pomiędzy gospodarzami, Arsenal i przyjezdnymi, West Ham. Mecz odbył się w sobotni wieczór, 28 grudnia, o godzinie 20:15.

Sędzią głównym spotkania był Michael Oliver z Anglii.

Już w 13. minucie meczu, T. Souček z West Ham otworzył wynik, zdobywając bramkę po asyście J. Bowen. Arsenal starał się odpowiedzieć, ale pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1.

W drugiej połowie K. Mavropanos z Arsenal niefortunnie wpakował piłkę do własnej bramki, podnosząc prowadzenie West Ham na 0-2, po asyście J. Ward-Prowse.

Gospodarze starali się odrobić straty, jednak West Ham trzymał się mocno w obronie, wygrywając ostatecznie 2-0.

W 72. minucie Reiss Nelson z Arsenal otrzymał żółtą kartkę, a w doliczonym czasie gry, żółtą kartkę zobaczył również Gabriel Jesus.

West Ham nie zanotował żadnych kartek w tym spotkaniu.

Następne mecze dla Arsenal to starcia z Liverpoolem, Crystal Palace oraz Nottingham Forest. Natomiast West Ham zmierzy się z Brighton, Bristol City oraz Sheffield Utd.