Everton vs West Ham, wynik spotkania: 1-3

W meczu 27. kolejki Premier League pomiędzy Everton a West Ham na Goodison Park, faworyzowani gospodarze musieli uznać wyższość rywali, przegrywając 1-3. Pomimo bramki na początku drugiej połowy, drużyna Evertonu nie zdołała odrobić strat i zespół West Ham zasłużenie opuścił boisko jako zwycięzca.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy Everton a West Ham

W dniu 2 marca 2024 roku na legendarnym stadionie Goodison Park odbył się pojedynek pomiędzy drużyną Everton i gośćmi z West Ham. Sędzią głównym spotkania był Craig Pawson z Anglii. Mecz należał do 27. kolejki prestiżowej Premier League.

Początek spotkania obfitował w intensywną walkę na środku boiska. Obie drużyny starały się narzucić swój styl gry, ale w pierwszej połowie brakowało skuteczności. Wynik do przerwy pozostawał bezbramkowy, lecz druga połowa przyniosła więcej emocji i bramek.

W 56. minucie gospodarze wychodzą na prowadzenie za sprawą trafienia Beto, który skierował piłkę do siatki po asyście J. Garnera. Jednak radość kibiców Evertonu nie trwała długo, gdyż już sześć minut później K. Zouma strzela gola dla West Ham, wyrównując stan meczu.

Ostatnie minuty spotkania były niezwykle emocjonujące. W doliczonym czasie gry, West Ham przeprowadza skuteczną kontrę, którą kończy bramką T. Souček, dając swojej drużynie prowadzenie. Chwilę później E. Álvarez podwyższa wynik na 1-3 na korzyść gości, zamykając tym samym wynik meczu.

Na boisku nie obyło się bez kartek. W końcówce spotkania żółte kartki otrzymali Jordan Pickford z Evertonu oraz dwaj zawodnicy West Ham: Michail Antonio i Tomáš Souček. Czerwonych kartek nie było.

Po tym bolesnym dla siebie meczu, Everton będzie musiał zmierzyć się z trudnymi rywalami jak Manchester United, Liverpool oraz Bournemouth. Natomiast West Ham czekają kolejne wyzwania w postaci SC Freiburg i Burnley.