Spotkanie West Ham kontra Arsenal na obiekcie London Stadium dnia 2024-02-11 14:00: 0-6

Wczoraj, 11 lutego 2024 roku, na London Stadium odbył się mecz pomiędzy drużynami West Ham i Arsenal, który zakończył się imponującym zwycięstwem Arsenalu 6-0. Arsenal już w pierwszej połowie narzucił świetne tempo, zdobywając cztery bramki, co dało im komfortową przewagę na przerwę. West Ham nie zdołał odwrócić losów spotkania, a Arsenal pewnie kontrolował grę do końcowego gwizdka sędziego. To spotkanie z pewnością zostanie zapamiętane przez kibiców obu drużyn z różnych powodów.

West Ham 0-6 Arsenal: Kanonierzy Zdominowali Derbowe Spotkanie w London Stadium

W sobotnie popołudnie London Stadium zgromadziło fanów piłki nożnej na zaciętym starciu pomiędzy miejscowym West Ham a Arsenal. Kanonierzy udowodnili swoją dominację już od pierwszych minut meczu, kontrolując grę i kreując liczne groźne sytuacje pod bramką gospodarzy.

Początek spotkania był bardzo intensywny, obie drużyny szukały swoich szans, jednak to Arsenal jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. W 32. minucie William Saliba ustalił prowadzenie dla gości po zagraniu Declana Rice'a. West Ham próbował odpowiedzieć, lecz to podopieczni Mikel Artety zachowali zimną krew i kontynuowali nawałnicę na bramkę Alphonse Areoli.

Przed przerwą fani Arsenalu mogli cieszyć się z kolejnych trafień swojej drużyny. Bukayo Saka w 41. minucie oraz Gabriel Magalhães w 44. minucie ustalili wynik na korzyść gości na 0-3. Na dodatek jeszcze tuż przed przerwą Leandro Trossard podwyższył prowadzenie Arsenalu na 0-4, asystując Martinowi Ødegaardowi.

Druga połowa nie przyniosła poprawy gry West Ham. Arsenal nadal kontrolował tempo spotkania i dodawał gazu, co zaowocowało kolejnymi bramkami. Bukayo Saka zdobył swojego drugiego gola w 63. minucie, asystując ponownie Ødegaardowi, a następnie Declan Rice ustalił wynik meczu na 0-6 dla Arsenalu w 65. minucie, asystując Benowi Whitelowi.

West Ham próbował odrobić straty, ale obrona Arsenalu była nie do przejścia dla gospodarzy. Mecz zakończył się wynikiem 0-6 na korzyść Arsenalu, którzy zdominowali rywali pod każdym względem.

Gospodarze zanotowali aż cztery żółte kartki w tym meczu, pokazując frustrację z powodu fatalnego wyniku. Natomiast drużyna gości zachowała czyste konto w tej kategorii.

Podsumowując, Arsenal zaprezentował się jako zdecydowanie lepsza drużyna w tym starciu derbowym. West Ham będzie musiał szybko otrząsnąć się po tej porażce i skupić na kolejnych wyzwaniach, podczas gdy Kanonierzy cieszą się z ważnych trzech punktów i są gotowi na kolejne wyzwania w Premier League.

Następne Mecze

West Ham szykuje się do spotkań z Nottingham Forest, Brentford oraz Everton, gdzie będą musieli udowodnić swoją wartość po bolesnej porażce z Arsenalem. Z kolei Arsenal zmierzy się z Burnley, FC Porto oraz Newcastle, starając się utrzymać swoją dobrą passę i kontynuować walkę o najwyższe cele w lidze.