Oczyszczacze powietrza - jak skutecznie poprawiają nasze zdrowie

Zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach może być poważnym problemem. Na szczęście istnieje rozwiązanie: oczyszczacze powietrza, które mogą usunąć wiele zanieczyszczeń powodujących problem. Wybierając oczyszczacz powietrza, pamiętaj, że większe urządzenia są bardziej skuteczne w oczyszczaniu powietrza. Jeśli chodzi o filtr, warto wybrać taki, który jest przeznaczony do konkretnego środowiska wewnętrznego. Pomoże to w usunięciu największej ilości zanieczyszczeń z powietrza.

Jak oczyszczacz powietrza może poprawić Twoje zdrowie?

- Jeśli chodzi o zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach, Twoją pierwszą linią obrony powinien być zawsze budynek. Jeśli mieszkasz w domu ze starszymi systemami ogrzewania i chłodzenia lub w starym budynku ze słabą wentylacją, prawdopodobnie będziesz wdychać więcej zanieczyszczeń niż ktoś w nowszym, bardziej szczelnym budynku.

- Ale nawet jeśli nie możesz kontrolować środowiska wewnętrznego w miejscu zamieszkania, możesz przejąć kontrolę nad powietrzem w swoim domu. Oczyszczacz powietrza może pomóc Ci usunąć wiele z wymienionych powyżej zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach.

- W zależności od jego wielkości, umiejscowienia w domu i poziomu zanieczyszczenia środowiska wewnętrznego, oczyszczacz powietrza może pomóc w złagodzeniu większości objawów związanych z wysokim zanieczyszczeniem powietrza w pomieszczeniach. Może nie jest to całkowite lekarstwo, ale na pewno pomoże!

Filtry, które znajdziesz w oczyszczaczach powietrza

Oczyszczacze powietrza są wyposażone w różne rodzaje filtrów. Typ, który wybierzesz, decyduje o tym, jak skutecznie filtr będzie usuwał zanieczyszczenia z powietrza. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, które z nich są dostępne!

- Istnieją dwa główne rodzaje filtrów: Filtry wstępne i filtry wtórne. Filtry wstępne znajdują się zwykle z przodu oczyszczacza i służą do wyłapywania większych cząstek stałych z powietrza, zanim dotrą one do filtra głównego.

- Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz zwierzęta domowe lub alergie i mają tendencję do uzyskania dużo większych cząstek stałych w powietrzu. Filtry wtórne to te, które wykonują ciężką pracę, jeśli chodzi o usuwanie zanieczyszczeń z powietrza.

- W zależności od zanieczyszczeń w Twoim środowisku wewnętrznym, będziesz potrzebował innego typu filtra. Na przykład, jeśli masz dużo kurzu i pyłków w swoim środowisku wewnętrznym, będziesz chciał wysokiej wydajności filtr cząstek stałych (HEPA).