Czego nie wiedziałeś o Tour de France? Zbiór ciekawostek o tym wielu etapowym wyścigu kolarskim

Tour de France to brutalny wyścig, który testuje każdego sportowca do granic możliwości. Kolarze siedzą w siodle przez trzy tygodnie i muszą pokonywać setki kilometrów dziennie, aby ukończyć wyścig. Wspinają się po górach i przemierzają trudny teren, i muszą to robić z dużą intensywnością. Przeczytaj ciekawe informację na temat tego wieloetapowego wyścigu.

Kiedy się to wszystko zaczęło

Pierwszy etap Tour de France został rozegrany w 1903 roku i wygrał go facet o imieniu George. Tour de France to najbardziej prestiżowy wyścig kolarski na świecie. Impreza przyciąga najlepszych kolarzy na świecie i jest dla nich szansą na pokazanie swojego talentu i umiejętności. Pierwszy etap wyścigu został rozegrany w 1903 roku i wygrał go kolarz o imieniu George. To może brzmieć jak dziwaczne imię dla kolarza, ale okazuje się, że George był pseudonimem dla Tour de France. Wyścig został nazwany Tour de France, ponieważ organizatorzy chcieli promować jazdę na rowerze jako sposób na poruszanie się po kraju. W związku z tym, pierwszy etap Tour de France został wygrany przez faceta o imieniu France.

Jaką drogę muszą pokonać zawodnicy podczas wyścigu

Tour de France jest jednym z najbardziej wyczerpujących wydarzeń sportowych na świecie. Kolarze podróżują między 10 000 a 15 000 kilometrów co trzy lata podczas wyścigu. Jeżdżą przez pustynie, góry, a nawet Alpy, które są jednymi z najtrudniejszych terenów na świecie. Kolarze podróżują przez wszystkie rodzaje pogody, w tym śnieg, upał i deszcz. Tour de France jest również rozgrywany w środku nocy, kiedy temperatury są znacznie niższe. Kolarze mogą poruszać się z dużą, wspinając się po najbardziej stromych zboczach. Muszą być w stanie utrzymać swoją prędkość podczas wspinaczki pod kątem prawie 20 stopni.

Podczas wyścigu kolarze spalają 6000 kcal i to jednego dnia!

Tour de France to trzytygodniowy wyścig, a pierwszy tydzień jest zdecydowanie najtrudniejszy. Kolarze pokonują setki kilometrów każdego dnia, muszą też wspinać się po górach. To dużo ciężkiej pracy w siodle, a wszystko to składa się na dużą ilość spalonych kalorii. Większość kolarzy spala ponad 6000 kalorii każdego dnia podczas pierwszego tygodnia Tour de France, i muszą spożywać dużo jedzenia, aby uzupełnić kalorie, które zużywają. Pierwszego dnia wyścigów, kolarze mogą spożywać nawet 20 000 kalorii w ciągu jednego dnia.